Jimmy Wales

jimmy wales

WIKIPEDIA BENDRAKŪRĖJAS


Laisvosios interneto enciklopedijos „Wikipedia“ bendrakūrėjas

Jis taip pat įkūrė ir „Wikimedia Foundation“ bei „Wikia“. Jimmy Wales‘as yra įgijęs finansų bakalauro ir magistro laipsnius. 1996 m. kartu su dviem partneriais įkūrė vyrams skirtą interneto portalą, iš kurio pajamų iš pradžių buvo finansuojama nemokamos enciklopedijos Nupedia priežiūra (2000–2003). Pastarąją vėliau pakeitė „Wikipedia“.

2003 m. Walesas įkūrė visuomeninį  fondą „Wikimedia Foundation“ ir šiuo metu vadovauja jo valdybai. Po metų įkūrė firmą „Wikia“, teikiančią nemokamas Hostingo paslaugas (Wikicities).

Jimmy Wales‘as pirmą kartą Lietuvoje lankėsi dar 2005 m. spalio mėn., kuomet skaitė pranešimą tarptautinėje konferencijoje elektroninės visuomenės ir elektroninių bibliotekų tematika bei susitiko su lietuviškos „Vikipedijos“ kūrėjais ir bendruomenės nariais. Dar kartą Lietuvoje jis buvo 2012 m. gegužės 31 dieną ir "LOGIN" konferencijoje skaitė pranešimą „Special keynote from Jimmy Wales“ („Specialūs nurodymai iš Jimmy Wales‘o“).

Šiuo metu Jimmy Wales‘as tobulina naują visų interneto vartotojų kuriamą paieškos sistemą, kuri veiks tais pačiais atvirumo ir bendruomeniškumo principais kaip ir „Wikipedia“. Jimmy yra nuolat pripažįstamas tokiais apdovanojimais kaip „Young Global Leader“ už indėlį į žinių plėtrą ir patenka į žurnalo „Times“ sudaromus pasaulio įtakingiausių sąrašus.