Patrizia Marti

patrizia marti

SIENOS UNIVERSITETAS


Patrizia Marti yra Italijos Sienos universiteto Komunikacijos mokslų fakulteto docentė ir vyresnioji mokslininkė

Patrizia dėsto Žmogaus ir kompiuterio sąveikos bei mokymosi technologijų dizaino srityje. Jos akademinio mokymo patirtis apima Pažintinės ergonomikos (1997-2001, Milano politechnikumo Pramoninio dizaino katedra), Sistemų ir komunikacijų technologijų (2000, IULM kalbų ir komunikacijos universiteto Komunikacijos mokslų katedra), Interaktyvios žiniasklaidos pagrindų (2001, Airijos Limerick universiteto Kompiuterių mokslų katedra), Žmogaus ir kompiuterio sąveikos bei mokymosi technologijų dizaino (2006-2008, Sassari universitetas) dalykų dėstymą.

Patrizia Marti taip pat turi dėstymo patirties tokiuose aukštosiose mokyklose kaip Kalifornijos San Diego universitete (JAV), Eindhoven technologijų universitete (Nyderlandai). Ji yra atlikusi daug mokslinių tyrimų sąveikos dizaino srityje ir informacinių sistemų dizaino projektavimo ir jų išbandymų su galutiniu vartotoju srityse.

Patrizia Marti buvo kompiuterijos, mokymosi technologijų, robotų, sveikatos priežiūros, oro eismo projektų, kuriuos finansavo įvairios Europos šalys, vyriausioji mokslininkė. Jos dabartiniai moksliniai interesai apima sąveikos estetiką, tyčinę ir ekspresyvią sąveiką, pažangiųjų medžiagų tyrinėjimą.

Mokslininkė turi didelę patirtį plečiant projektų rėmimo fondą Europiniu ir nacionaliniu mastu. Taip pat ji yra buvusi Europos sąjungos Ateities ir besiformuojančių technologijų programų recenzente.

Savo projektais ji bando sujungti bendravimą su technologijomis. Patrizia Marti daug dirba švietimo sferoje, ypač su negalią turinčiais vaikais, kuriems reikia specializuoto mokymo. Mokslininkė bando juos įtraukti į socializaciją, bendravimą, o tai pasiekia pasitelkdama technologijas, robotiką. Šiuo metu ji su savo komanda dirba prie naujo projekto, kuris padės vyresnio amžiaus žmonėms nešti nešulius.