12 laiko planavimo patarimų

  1. Pirmiausiai sunkiausi darbai. Visų pirma atlikite tas užduotis, kurias išspręsti yra sunkiausia. Geriausia tai daryti ryte, nes šiuo paros metu Jūsų energijos ir koncentracijos lygis yra aukščiausias. Kuo ilgiau atidėliosite, tuo daugiau jų kaupsis, tuo sunkiau jas bus padaryti dienai einant į pabaigą.

  2. Užsiimkite sprintu, ne maratonu. Praktiškai neįmanoma išsėdėti darbo vietoje po aštuonias ar daugiau valandų. Tad protinga būtų daryti nedideles koncentracijos kėlimo pertraukas. Užsistatykite žadintuvą kas 45-60 minučių, kad šis praneštų apie poilsio laiką. Ir nesustokite tol, kol žadintuvas nepradės skambėti! Patys būsite nustebę, kai pamatysite, kiek daug galite atlikti per valandą, kai nesiblaškai ir niekas tavęs nepertraukia.

  3. Būkite egoistais. Susidarykite savo skubių darbų sąrašą ir laikykite jį pačiu svarbiausiu sąrašu pasaulyje. Kai pabaigsite visus savo darbus, jau galėsite ramiai padėti draugams ar kolegoms su jų darbais bei projektais. Bet Jūsų darbams teikiama pirmenybė. Visada.

  4. Nustatykite terminus. Jei prašote kurio nors darbuotojo ar kolegos atlikti tam tikrą darbą, būtinai pasiteiraukite kada galėsite pamatyti rezultatą. Ir atvirkščiai, jei kas prašo Jūsų atlikti kokią užduotį, paklauskite, iki kada reiktų ją padaryti. Įsirašykite tą datą kalendoriuje. Darbai dažnai atliekami žymiai greičiau, jei yra numatytas terminas.

  5. Vienu kartu. Tikėtina, jog per dieną gaunate daugybę elektroninių laiškų, tačiau nejaugi pertraukiate savo darbą ir skubate atrašyti kiekvieną kartą gavus naują laišką? Geriau nustatykite atrašinėjimo į el. laiškus valandą – atrašykite ir pamirškite iki kitos dienos.

  6. Tam tikras savaitės dienas paskirkite tam tikriems savaitės darbams. Tarkim, pirmadieniai ir trečiadieniai skirti bendravimui su klientais – susitikimai, video konferencijos, aptarnavimas. Antradieniais ir ketvirtadieniais susikoncentruokite į rašymą: atsakykite visus elektroninius laiškus, sutvarkykite dokumentus, rūpinkitės naujos įmonės strategijos kūrimu. Penktadienį ryte atlikite viską, ko nesuspėjote per pirmas keturias savaitės dienas, o popietė lieka laisva. Taip žinodami savo savaitės darbų planą, galėsite lengviau pasiruošti ir nusiteikti užduotims, kurios laukia. Nesiblaškysite ir taip sutaupysite daugiau laiko.

  7. Bendravimas akis į akį taupo laiką. Nesistenkite suprasti ką kolega norėjo pasakyti elektroniniame laiške – nueikite prie jo ir paklauskite. Tai taupo laiką, energiją ir apsaugo nuo aplaidžių klaidų. Komunikacijos aiškumas yra visa esmė.

  8. Deleguokite. Išmokite deleguoti kuo daugiau darbų. Kai išmoksite tai daryti, pastebėsite, jog keičiasi ir jūsų vaidmuo bendrovėje – pereisite į kitą lygmenį. Žinokite, kokius darbus atliekate puikiai ir pasilikite juos sau. Žinokite, kur esate silpnas ir deleguokite tai.

  9. Skaičiuokite! Jei net nepastebėjote, kur pradingo visa savaitė Jūsų darbo laiko, pats laikas atidžiau žvilgtelėti į darbotvarkę. Skaičiuokite (valandos tikslumu) kiek laiko kokiems darbams skiriate – t.y. nuo atsikėlimo ryte iš lovos iki to momento, kai einate miegoti. Pratimas pažers nemažai naudingų įžvalgų!

  10. Sportuokite. Dirbdami tiek daug “protinio” darbo mes patys to nepastebėdami imame ignoruoti savo kūną (be kurio, beje, mūsų galva nedirba). Reguliarios treniruotės sporto salėje padės trumpam atsipalaiduoti, suteiks daugiau energijos, didesnę koncentraciją ir saldesnį miegą naktį.

  11. Sulėtinkite tempą. Kartais reikia atsitraukti nuo visų gaisrų gesinimų, į kuriuos esame neišvengiamai įtraukti. Nusiraminkite, pamatykite bendrą vaizdą, planuokite ir neskubėdami imkitės pirmojo darbo. Atlikę jį iki galo (!), imkitės kitos užduoties. Ilgainiui įgausite pagreitį. Tačiau pirmasis žingsnis – sumažinti tempą.

  12. Pralinksmėkite. Kad ir kokį rimtą darbą bedirbtume, nėra nieko tokio rimto, iš ko nebūtų galima pasijuokti. Vienas geras skambus juokas per dieną ir įtampa atslūgsta, o darbas tampa produktyvesnis. Bendraukite su kolegomis ir juokitės!

Planuokite savo laiką, nes laikas yra gyvenimas. Išsiugdę įprotį planuoti laiką, Jūs tapsite produktyvesni, sutaupysite keletą ar net keliolika papildomų valandų per savaitę pamiršdami įtampą ir nereikalingą stresą.