7 patarimai kaip motyvuoti darbuotojus

Galimybė tobulėti

Jeigu žmogus nuolat daro tą patį, jis demotyvuojasi. Jeigu jis neauga kaip asmenybė, jo motyvacija labai greitai baigiasi. Konvejeris – tai pats blogiausias dalykas, koks tik gali būti motyvacijos prasme. Kai žmogus turi galimybę išmokti ką nors naujo, aplankyti seminarus, gauti naujų įgūdžių, tai visuomet jį įkvepia. Jam įdomu tai, ką jis daro. Motyvacija veikia kaip siekiamybė.

Pinigai

Žmogus eina į darbą dėl pinigų. Jis turi turėti galimybę uždirbti daugiau. Pinigai kaip motyvacinė priemonė veikia tuomet, kai žmogus turi tiesioginį ryšį tarp jo darbo rezultatų ir darbo užmokesčio. Taip motyvuojami pardavėjai – kiek pardavė, tiek uždirbo. Jeigu nėra tiesioginio ryšio tarp atlyginimo ir darbo rezultatų, pinigai kaip motyvacinė priemonė neveikia.

Lankstus darbo grafikas

Turėdamas laisvą darbo grafiką, žmogus jaučiasi padėties šeimininkas. Niekas nemėgsta, kai jį kontroliuoja. Kuo daugiau apribojimų sukurta, tuo mažesnė motyvacija.  Geras vadovas tas, kurio gali nebūti, o kolektyvas jaučia savo darbo prasmę.

Galimybė individualizuoti procesą

Leiskite darbuotojui padaryti taip, kaip jis įsivaizduoja, net jeigu jums ir atrodo, kad viską reikia daryti kitaip. Leiskite jam įsikurti darbo vietą, susidaryti darbo grafiką. Sutarkite su žmogumi darbo rezultatą, o žmogus tegul pats nusprendžia, kaip jo pasiekti.

Pagarba

Parodykite darbuotojui, kad jis yra reikšmingas. Kiekvienas nori , kad į jį būtų atsižvelgta. Jeigu visas jo mintis kritikuosite, jam trūks pagarbos.

Maksimalūs ir konkretūs tikslai

Tikslas – tai rezultatas, kurio žmogus siekia. Jeigu nėra konkretaus tikslo, tai demotyvuoja, nes neaišku į kurią pusę reikia judėti. Žmogaus nemotyvuoja maži tikslai. Paradoksas, tačiau didelius tikslus pasiekti lengviau, nei mažus. Nes didelis ir apčiuopiamas pokytis motyvuoja ir verčia eiti į priekį.

Aiškūs kriterijai

Labai aiškiai suformuluokite, kas gerai, kas blogai. Jeigu nėra aiškumo, žmogus nesuvokia koks darbas laikomas geru. Jeigu „vertinama – patinka“ nepatinka principu, darbuotojui motyvacija kris. Reikia labai aiškiai, logiškai ir pagrįstai išaiškinti, ko yra tikimasi ir kaip viskas turi būti atlikta.

 

Daugiau patarimų šia tema rasite VersloKursai.lt lektoriaus Mariaus Daugelavičiaus video mokyme „Kaip motyvuoti darbuotojus?“